O BIOREZONANCII

Biorezonancia je jednou z alternatívnych metód v oblasti celostného uzdravenia. Je to forma uzdravovania pomocou frekvencií.

Terapia BICOM je založená na holistickom prístupe a uprednostňuje zisťovanie príčin nie iba príznakov. 

Človek nie je tvorený len bunkami, tkanivami a orgánmi, ale aj rozumovými a emočnými prejavmi. Celostná medicína teda lieči iným spôsobom, a to tak, že nájde a rieši príčiny choroby, ktoré môžu byť rozložené rôzne po tele, ale aj v psychike. Na rozdiel od západného lekárstva nelieči len príznaky choroby. Nenúti pacientovi závislosť na liekoch, ktoré môžu škodiť vedľajšími účinkami a tým môžu u pacienta vyvolať iné problémy.

Preto aj správny BICOM terapeut na pacienta pozerá ako na celého človeka a nielen ako na komplex buniek a biochemických procesov. Je tak schopný nájsť a následne odstrániť fyzické i psychické nedostatky. 

Prečo biorezonancia?

Pri liečení akútnych ochorení a v chirurgii dokáže bežná medicína veľkolepé veci.

Liečba chronických ochorení sa vyvíja väčšinou zložitejšie a mnohí pacienti s ňou nie sú spokojní. Toto je teda oblasť, v ktorej je potreba riešenia viac ako naliehavá.

Biorezonančná metóda BICOM je špeciálny diagnostický a terapeutický postup, s ktorým sa medicína dala novou, smer udavajúcou cestou.

Vďaka prístroju BICOM môžu byť u mnohých prípadoch zistené a liečené skutočné – často skryté – príčiny ochorení.

Čo môžeme pomocou biorezonancie riešiť?

 • odstraňovať energetické blokády, zátaže a toxíny z tela
 • obnovovať komunikáciu medzi jednotlivými bunkami v tele
 • ovplyvňovať procesy v tele bez použitia liekov a ich vedľajších účinkov
 • dodať orgánom energiu pre ich správnu činnosť
 • naštartovať samoliečivé sily organizmu a predísť tak vzniku ochorení
 • harmonizovať elementy, orgány a ich meridiány (dráhy)
 • podporiť metabolizmus

Čo dokážeme prístrojom zistiť?

 • energetickú nerovnováhu organizmu
 • momentálnu neznášanlivosť bežných potravín
 • všeobecné alergény – pele, prach, zvieraciu srsť, atď.
 • nedostatok minerálov a niektorých stopových prvkov v tele
 • zaťaženie vírmi, baktériami, plesňami a inými parazitmi
 • zaťaženie chemikáliami, toxínmi a ťažkými kovmi
 • zaťaženie geopatogénnymi zónami a elektrosmogom
 • vhodnosť a znášanlivosť  alopatických liečiv, zubných materiálov či kozmetických prípravkov
 • počiatočné štádia patologických procesov v tele

Ako prebieha terapia?

Pri prvej návšteve, ktorá u dospelých trvá obvykle 2 hodiny sa s klientom konzultujú ťažkosti, ktoré ho trápia. Konzultácia prebieha formou voľného rozprávania a je kombinovaná s biorezonančnou diagnostikou pomocou prístroja BICOM Optima.

Ako prvé sa vyhodnotí kde v systéme 5 elementov podľa TČM (Tradičnej Čínskej Medicíny) je slabosť a kde sú blokády v energetickom toku (v pohybe Čchi). V druhom kroku zistíme, ktoré orgány a meridiány v daných elementoch sú postihnuté a ktoré je vhodné riešiť ako prvé. Následne hľadáme aké záťaže (napr. stres, ťažké kovy, elektrosmog, vírusy, baktérie, plesne alergény, parazity, atď.) zhoršený stav spôsobujú. Na základe výsledkov sa nastaví konkrétny detoxikačný plán a terapia, behom ktorej sa telo harmonizuje tak, aby mohlo reagovať na následnú terapiu, ktorá už bude zameraná na konkrétnu zdravotnú obtiaž. To znamená, že počas prvej terapie uvoľňujeme blokády, podporujeme oslabené orgány a ich meridiány, veľmi dôležité je podporiť hlavne vylučovacie orgány (koža, pľúca, pečeň, obličky, črevá) a pomaly začíname eliminovať záťaže s cieľom detoxikácie (uvoľnenie toxínov) tela. (Počet terapeutických sedení saveľmi líši v závislosti na stavu klienta a typu ťažkostí. Mnoho obtiaží ustúpi samo už po detoxikačných a harmonizačných terapiách.)

Pri ďalších terapeutických sedeniach sa vykonáva pretestovanie v úvode zistených ťažkostí a terapia je individuálne prispôsobená aktuálnemu stavu klienta. Pre zvýšenie účinku môžu byť informácie z terapie nahrávané do bylinných tinktúr, ktoré je možné v Biotéke zakúpiť a ktoré následne klient užíva medzi jednotlivými sedeniami.

Terapeutický plán a frekvencia návštev sú vždy nastavené individuálne podla charakteru obtiaží, ale aj v závislosti na časových a finančných možnostiach klienta.

Za ako dlho sa prejavia účinky terapie?

Zlepšenie nastáva u niektorých typov obtiaží behom niekoľko hodín či dní, u závažnejších obtiaží je však potrebné dať telu čas, aby sa naštartovalo a zregenerovalo, v takých prípadoch sa zlepšenie prejaví skôr po týždňoch či mesiacoch (závisí to aj na tom, ako dlho daná ťažkosť pretrváva).

Ako často je vhodné terapie opakovať?

Ak má ochorenie akutný priebeh, sedenie sa opakuje po týždni alebo častejšie. Pri chronických ochoreniach sa terapie vykonávajú v rozmedzí 2 a viac týždňoch.

Pre koho je/nie je terapia vhodná?

Biorezonancia se nedoporučuje pacientom s kardiostimulátorom, tehotným ženám  (v prvom trimestri vôbec, potom len k eliminácii obtiaží spojených s tehotenstvom) a ťažkým diabetikom. Je vhodná i pre deti. Telo nie je nikdy vystavené žiadnemu druhu elektrického prúdu.


Ako môžem podporiť biorezonančnú harmonizáciu/detoxikáciu?

 • Počas obdobia, kedy podstupujete biorezonančnú harmonizáciu, ak je možné tak aj potom, konzumujte len ľahkú vyváženou stravu. Rada Vám v tejto oblasti poradím.
 • Udržujte správne pH organizmu.
 • Jedzte čo najmenej cukru, pšenice a živočíšnych bielkovín. Ničia črevnú mikroflóru a podporujú celý rad ochorení.
 • Počas obdobia, kedy dochádzate na biorezonanciu i v priebehu jednotlivých sedení je nutné piť čistú neperlivú vodu (2-2,5l denne)! Voda s nízkym obsahom minerálov je najvhodnejšia, lebo pomáha odplavovať z vašeho tela všetky uložené toxíny. Preto je to ideálny nápoj pre detoxikáciu.
 • Aspoň 6 hodín pred a po biorezonačnom sedení bz ste sa mali vyhýbať káve a alkoholu.
 • Podľa situácie klientom odporučím individuálne bylinné preparáty, potravinové či iné podporné preparáty.
 • Po terapiách sa môžete cítiť unavení, môže Vám byť teplo alebo zima alebo sa môžete ľahko potiť. Môžete cítiť i ľahkú nevoľnosť alebo bolesť hlavy v dôsledku prebiehajúcej detoxikácie. To sú odozvy na detoxikáciu a harmonizáciu a čoskoro zmiznú.

Po terapiách sa môžete cítiť unavení, môže Vám byť teplo alebo zima alebo sa môžete ľahko potiť. Môžete cítiť i ľahkú nevoľnosť alebo bolesť hlavy v dôsledku prebiehajúcej detoxikácie. To sú odozvy na detoxikáciu a harmonizáciu a čoskoro zmiznú.